Print logo
Du er her Forside // Media // Nyhetsarkiv // 2009 // Januar

Fortjener risikotillegg

Demonstrasjonene i Oslo torsdag kveld utviklet seg til en av de verste gatekampene i hovedstaden noensinne. Sigve Bolstad, leder av Oslo politiforening, mener dette understreker behovet for et risikotillegg for politifolk i aktiv utegående tjeneste.
i
– De som ikke var der på overtid, men i vanlig ordinær tjeneste, fikk ingenting ekstra. Med den innsatsen de la ned fortjener de bedre, sier Bolstad til Dagbladet.

Den annonserte pro-Israel-demonstrasjonen foregikk relativt rolig, men rundt dem stod palestinavenner og motdemonstranter. Stemningen ble fort svært anspent. I følge Bolstad ble mellom fem og åtte av hans medlemmer skadet. Alt fra kløyvede lepper og skade på tenner og nese. Han er overrasket over at ikke flere ble skadet.

– Nå har både politikere og Oslos innbyggere sett hva slags farer vi er utsatt for i tjenesten. Det håper vi vil bidra til at det kommer et slikt risikotillegg som kompensasjon for en knallhard arbeidsdag med mange skader på våre folk, sier lokallagslederen til Dagbladet.

emneord (tags):


lønn, risiko
Del på:

Tips en venn

Kommentarer til artikkelen

Legg til ny kommentar:
  • Vis respekt for andre lesere og omtalte personer. Kommentaren kan være inntil 1000 tegn.