Print logo
Du er her Forside // Media // Nyhetsarkiv // 2009 // Mars

Politiet fortviler: Vil ikke ofre familien

– Folk har for store forventninger til politiet, sier Jahn Thore Nerhus, leder av Politiets Fellesforbund i Follo, til Østlandets Blad.
i
De tre siste månedene har en omfattende innbruddsbølge herjet Oppegård. Politiet står maktesløse og beboerne i området fortviler.

– Vi sliter voldsomt med å få ressursene til å strekke til. Tjenestelista er lagt til opp hvordan "normalsituasjonen" ser ut. Det å kunne planlegge utover dette har vi store problemer med, sier Nerhus til Østlandets Blad.

Mange politifolk er nå lei av å ofre familien sin til fordel for jobben. Nerhus håper omorganisering og tilføring av nye, sivile stillinger vil bedre bemanningssituasjonen i Follo politidistrikt.


På Østlandets Blad sine nettsider raser debatten om politiets ressurser og evnen til å håndtere hverdagskriminaliteten. Mange uttrykker sterk mistillit til politietaten, og mener de prioriterer feil og utfører jobben på en lite tilfredsstillende måte. Noen foreslår borgervern, og andre ønsker å søke trygghet gjennom privat vakthold.


emneord (tags):


bemanning
Del på:

Tips en venn

Kommentarer til artikkelen

Legg til ny kommentar:
  • Vis respekt for andre lesere og omtalte personer. Kommentaren kan være inntil 1000 tegn.