Print logo
Du er her Forside // Media // Nyhetsarkiv // 2009 // November

Ny leder i Utdanningsforbundet

Mimi Bjerkestrand ble i går valgt til ny leder i Utdanningsforbundet etter Helga Hjetland.
i

– Jeg føler meg klar og gleder meg veldig til å lede Norges tredje største fagforening, sier Bjerkestrand på Utdanningsforbundets egne nettsider.

Haldis Holst ble valgt som 1. nestleder og Ragnhild Lied som 2. nestleder på landsmøtet til Utdanningsforbundet på Lillehammer.

– I dag er Utdanningsforbundet en stor, sterk og innflytelsesrik organisasjon. Vi favner hele sektoren, vi har et velfungerende tillitsvalgstapparat i alle ledd og vi er en viktig samfunnsaktør som driver godt politisk påvirkningsarbeid på vegne av hovedvekten av arbeidstakere i skole og barnehage. Jeg er stolt av å representere Utdanningsforbundet, sier Mimi Bjerkestrand til www.utdanningsforbundet.no.

– Vi gratulerer med vervet, og vi ser frem til et godt samarbeid med den nye forbundslederen, sier Arne Johannessen, leder av Politiets Fellesforbund.


emneord (tags):


utdanningsforbundet
Del på:

Tips en venn