Print logo
Du er her Forside // Arbeidsområder // Lønns- og arbeidsvilkår // Lønn og tariff // Lønn og tariff 2012

Nå går vi inn i de siste timene

Meklingen i tariffoppgjøret i offentlig sektor går nå inn i siste fase. Hvis ikke meklingen fører frem vil over 8 500 Unio-medlemmer stå klare til å streike fra torsdag 24. mai kl. 06:00.

Arne Johannessen

– Vi gjør nå alt vi kan for å få til en forhandlingsløsning. Vi har tre døgn på oss til å løse store utfordringer. Men er det umulig å bli enige, er streik et virkemiddel som vi vil ta i bruk. En eventuell streik vil merkes fra dag en. Det er store og tunge distrikter som rammes, sier forhandlingsleder i Unio stat, Arne Johannessen.

Også kommuneoppgjøret går nå inn i siste fase. Fristen for både tariffområdet KS og tariffområdet Oslo kommune er den samme som for staten.


emneord (tags):


forhandlinger, lønn, streik, tariff
Del på:

Tips en venn