Print logo
Du er her Forside // Media // Nyhetsarkiv // 2006 // Februar

PF krever at lønnsforskjellene utjevnes

Politiets Fellesforbund vil at lønnsforskjellene mellom privat og offentlig sektor skal utjevnes og krever derfor at rammen for årets hovedtariffoppgjør blir på godt over 4 prosent. Forbundet ønsker samtidig å videreføre forhandlingssystemet, med fire likelydende hovedtariffavtaler i staten og de tre elementene sentrale forhandlinger, justeringsforhandlinger og lokale forhandlinger i Hovedtariffavtalen.

Dette er hovedbudskapet i det overordnede kravbrevet Politiets Fellesforbund har sendt til Unio i forbindelse med årets hovedtariffoppgjør.

Politiets Fellesforbund vil også ha et generelt tillegg ved de sentrale forhandlingene per 1. mai 2006 og sentrale justerings- og normeringsforhandlinger for å heve spenn og justere rammer. I tillegg understreker forbundet at lokale lønnsforhandlinger har sine fordeler, og at det må settes av en pott av vesentlig størrelse til det.

emneord (tags):


lønn