Internasjonalt arbeid
Norge får internasjonal oppmerksomhet for kvaliteten på sine politifolk. Etterspørselen etter norske politifolk utenfor Norge er betydelig større enn det norske myndigheter kan tilby.
Politiets Fellesforbund er med i Nordisk Politiforbund. Vi deltar i det nordiske samarbeidet for å utveksle erfaringer på tvers av landegrensene, både for å fremme felles nordiske interesser, men også for å sette fokus på felles problemstillinger og benytte hverandres kunnskap til gunst for våre medlemmer.
Forbundet deltar også aktivt i EuroCOP, som er den europeiske politiorganisasjonen. EuroCOP arbeider med å bedre lønns- og arbeidsvilkårene for ansatte i politiet i hele Europa. Organisasjonen driver også lobbyarbeid overfor EU.
Siste nytt om temaet
-
[12.03.2012]Ledelse på agendaen
-
[17.02.2012]Norsk politi ut av Afghanistan
-
[25.01.2012]Forlater Nordisk samarbeidsråd for kriminologi
-
[22.11.2011]Første kvinnelige og nordiske president i Eurocop
-
[21.10.2011]Møte i Nordisk Politiforbund

![Politiets fellesforbund [picture/logo]](gfx/logo130.jpg)









