Print logo
Du er her Forside // Arbeidsområder // Internasjonalt arbeid // 

2007

  • [06.11.2007]
    Historisk valg i EuroCOP
    Under EuroCOPs kongress i Brussel ble svenske i går valgt inn i EuroCOPs styre. Melin er nestleder av Polisförbundet i Sverige. Det er første gang en kvinne er blitt valgt inn i dette styret.
  • [20.06.2007]
    Norsk politi etterspurt i Liberia
    - Gi meg politifolk, var det klare budskapet presidenten i Liberia, Ellen Johnson-Sirleaf, hadde til utviklingsminister Erik Solheim da de to møttes i Liberia i går, skriver Dagsavisen.
  • [20.04.2007]
    Kvinnelig førstekandidat
    For første gang i historien har en kvinne blitt valgt inn som nordisk førstekandidat til EuroCOP sitt styre. Det er svenske Lillemor Melin Sving, nestleder av Polisförbundet, som blir Nordisk Politiforbunds forslag til valgkomiteen i EuroCOP.
  • [12.03.2007]
    Europeisk politiforeningsmøte i Oslo
    EuroCop, den europeiske politiforbundssammenslutningen, har møte i Oslo mandag 12. og tirsdag 13. mars. Temaene er blant annet bruk av privatetterforskere, kvinnerepresentasjon, forberedelse til kongressen i 2007 og økonomi og budsjett. Justisminister Knut Storberget skal være til stede for å snakke om sitt syn på politisamarbeid i Europa.
  

LOGG INN PÅ MIN SIDE